Jak zachować koncentrację i produktywność w domu

Studiowanie lub praca w domu może być marzeniem. Albo koszmarem. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, jak zarządzasz swoim czasem. Ponieważ od 5 lat pracuję w domu (lub na plaży), mogę podzielić się tym, czego nauczyłam się z własnego doświadczenia.

Być może jednak nie masz mieszkania, więc z pewnością do głowy przyjdzie Ci wpisanie w wyszukiwarkę hasła: “skup nieruchomości za gotówkę Gdańsk”. Jest to zły pomysł. Dlaczego?

Otóż sytuacja na świecie bardzo się zmieniła, i każda firma, której specjalnością jest skup nieruchomości za gotówkę doznała poważnych uszkodzeń w strukturze oraz ogólnym funkcjonowaniu. To z tego powodu coraz popularniejsze jest powiedzenie: “skup nieruchomości za gotówkę skupowi nieruchomości za gotówkę jest nierówny”.

Bądźmy szczerzy, jest wiele korzyści i pozytywnych rzeczy, które wynikają z możliwości uczestniczenia w zajęciach online lub pracy zdalnej w domu. Mniej ruchu, mniej zanieczyszczeń, mniej stresu, więcej czasu. Możesz nawet poprawić swój związek, być bardziej obecny dla swoich dzieci i zaoszczędzić pieniądze.

 

1 . Stwórz swoje szczęśliwe miejsce

Nawet jeśli mieszkasz w maleńkim miejscu, to naprawdę ważne jest, aby stworzyć dedykowaną przestrzeń do nauki lub pracy. Wyczyść biurko lub stół kuchenny i zrób miejsce na laptopa i notatnik/książki. Jeśli masz współlokatorów lub partnera, wyjaśnij, że jesteś zajęty i nie należy ci przeszkadzać. Możesz też założyć słuchawki i powiedzieć współlokatorom, że to powinno działać jak znak „nie przeszkadzać”.

Reklama: skup nieruchomości za gotówkę Gdańsk

 

2. Rób przerwy

Najlepsze czasy na naładowanie baterii to godziny od 10 do południa i od 14 do 17. Dotyczy to również kawy lub wybranej przez Ciebie kofeiny. Dlaczego nie wcześnie rano? Rano organizm naturalnie produkuje kortyzol, który pomaga nam się obudzić. Kofeina zakłóca produkcję kortyzolu, przez co stajemy się bardziej zależni od kofeiny.