Endermologia – co to jest, do czego służy i jak się ją robi 

lekarze endermologii

Endermologia – co to jest, do czego służy i jak się ją robi 

Endermologia, zwana również endermoterapią, to zabieg estetyczny stosowany w celu likwidacji cellulitu i zlokalizowanego tłuszczu, zwłaszcza na brzuchu, nogach i ramionach.

 

Tego typu zabieg jest zazwyczaj wykonywany przez kosmetyczkę specjalizującą się w endermologii lub fizjoterapeutę przy użyciu specjalnego urządzenia zdolnego do stymulowania krążenia krwi i eliminowania cellulitu.

 

Jeśli szukasz dokładnych informacji na temat endermologii, wpisując w wyszukiwarkę hasło: “endermologia sosnowiec” niekoniecznie musisz znaleźć to, czego szukasz. Poniższy tekst jest wyjątkiem – zawiera wiele wskazówek dotyczących endermologii i medycyny estetycznej.

Do czego służy endermologia?

Endermologia może być wykonywana w różnych celach estetycznych, a najczęściej jest wskazana do:

 

  • Leczenia cellulitu;
  • Leczenia zlokalizowanego tłuszczu;
  • Tonizowania skóry;
  • Poprawy sylwetki;
  • Stosowania po operacjach plastycznych;
  • Zwalczania retencji płynów.

 

Endermologia może być również wskazana w celu zdjęcia przylegającej blizny, co na przykład bardzo często zdarza się w przypadku blizny po cesarskim cięciu. Ponadto, ten rodzaj zabiegu może pomóc w cofnięciu zwłóknień, które odpowiadają stwardniałym tkankom tworzącym się pod blizną, lub po liposukcji, kiedy w leczonym obszarze pozostają małe fałdy w miejscu przejścia kaniuli.

 

Endermologia – jak to działa?

Endermologia jest techniką polegającą na wykonywaniu energicznego masażu za pomocą specjalnego urządzenia, który nie powoduje bólu i pomaga wyeliminować cellulit. Technika ta jest dość bezpieczna i należy ją wykonywać przez około 2 miesiące, aby uzyskać efekty.

 

Zabieg polega na „zasysaniu” skóry, promowaniu poślizgu i oderwania skóry i warstwy tłuszczu, powięzi, która pokrywa mięśnie, aby poprawić krążenie krwi, wyeliminować zatrzymywanie płynów, kształtować ciało i sprawić, że skóra stanie się jaśniejsza i bardziej miękka.

 

Zazwyczaj endermologia jest wykonywana przez fizjoterapeutę za pomocą specjalnego urządzenia próżniowego i ultradźwiękowego, które stymuluje przepływ krwi, rozbija guzki cellulitowe i eliminuje toksyny. Jednak technika ta może być również stosowana za pomocą szklanych lub silikonowych przyssawek, które można łatwo zastosować w domu, na przykład podczas kąpieli.

 

Reklama: endermologia sosnowiec

 

Zazwyczaj rezultaty endermologii pojawiają się po 10-15 sesjach po 30 minut i powinny być wykonywane około dwa razy w tygodniu. Ilość sesji może się jednak różnić w zależności od celu leczenia i wielkości leczonego obszaru.

 

Endermologia – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do endermologii związane są ze wzmożonym krążeniem, a więc przeciwwskazane w przypadku zakrzepicy, miejscowych infekcji lub stanów zapalnych, problemów z oddychaniem, chorób nerek i wątroby, cukrzycy i problemów z krążeniem krwi.

 

Oprócz tych przeciwwskazań, kobiety w ciąży również nie powinny uciekać się do endermologii.

 

Generalnie endermologia nie powoduje powikłań, jednak może się zdarzyć, że występuje zwiększona wrażliwość lub pojawienie się krwiaków z powodu odsysania wykonywanego w danym rejonie i należy poinformować o tych skutkach specjalistę, który wykonywał zabieg.