Jak zachować równowagę?

Jak zachować równowagę?

Każdego z nas dopada czasem gorszy dzień, a nawet gorszy tydzień i zdecydowanie nie ma w tym nic dziwnego. Jednak złe samopoczucie niejednokrotnie wciąga nas w zamknięty krąg ponurych myśli  i braku chęci do działania, dlatego dobrze jest pozwolić sobie jedynie na krótki okres złego nastroju – zaakceptować go, a później spróbować zwalczyć.

Mogą nam w tym pomóc proste działania – takie jak wzięcie długiej kąpieli przy świetle świecy czy udanie się na masaż Bydgoszcz. Nasz ograniem potrzebuje czasami jedynie chwili wyciszenia, aby znowu zacząć sprawnie działać. Ważne jest to, żeby w natłoku codziennych obowiązków, pamiętać także o potrzebach swojego organizmu i umysłu. Jeśli już uda nam się zdobyć fizyczno-psychiczną równowagę, starajmy się podtrzymywać ją poprzez regularne poświęcanie czasu na rzeczy, które sprawiają nam przyjemność.

  • Nie przekładaj małych przyjemności na później, a czasem spraw sobie dużą przyjemność. Nic się nie stanie, jeśli w środku dnia zamarzysz o przerwie na herbatę, albo krótkim spacerze. Zamiast bić się z myślami po prostu daj sobie 5 minut przerwy i odetchnij. Jeśli jesteś zmęczony, pozwól sobie na dłuższą prezerwę. Włącz muzykę – taką, jak lubisz, idź na dłuższy spacer albo na masaż. Czasami zmiana otoczenia jest dużo ważniejsza, niż ilość czasu, jaką poświęcimy na odpoczynek.
  • Bądź sobą i pamiętaj, że nie musisz być najlepszy. Wbrew temu, co od jakiegoś czasu próbują nam wmówić różni trenerzy personalni – wcale nie musisz udowadniać niż sobie ani innym. Ważne, żebyś czuł się dobrze z tym, co osiągasz i działał w swoim tempie. Wyloguj się na jakiś czas z internetu, wyłącz komputer, wycisz telefon, i skup się na sobie. Wykonaj trochę prostych ćwiczeń, skup się na oddechu i pozwól swoim myślom płynąć.
  • Spróbuj być kreatywny. Kreatywność jest w każdym z nas, ale żeby móc bez przeszkód czerpać z jej zasobów, należy nad nią pracować i rozwijać ją. Zajęcia kreatywne uczą nas cierpliwości, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Proces twórczy wyzwala endorfiny, dzięki którym poczujesz się szczęśliwszy i spokojniejszy.