Makijaż permanentny brwi – jak zadbać o “nowe” brwi?

kobieta w makijażu permanentnym brwi

Makijaż permanentny brwi – jak zadbać o “nowe” brwi?

Kiedy zainwestowałaś w piękne permanentne brwi, będziesz chciała utrzymać je wyglądające jak najlepiej przez jak najdłuższy czas. Większość makijaży permanentnych będzie utrzymywać się od jednego roku do trzech, zanim będziesz potrzebować wizyty kontrolnej, a wiele czynników wchodzi w grę, aby określić, jak długo będą one trwać.

Rzeczy takie jak rodzaj użytego tuszu, intensywność pigmentu, rodzaj procedury, którą wybrałeś i twoje zaangażowanie w opiekę po zabiegu wpływają na trwałość tatuażu kosmetycznego. Większość z nich jest poza Twoją kontrolą, ale jedną rzeczą, która zdecydowanie znajduje się w Twojej sferze wpływu, jest opieka po zabiegu, którą zobowiązujesz się zapewnić.

Tutaj przyjrzymy się najlepszym sposobom dbania o permanentne brwi, aby dać im najlepszą szansę na długą żywotność.

Zanim zaczniemy – na pewno chciałaś się dowiedzieć więcej na ten temat i wpisywałaś już w wyszukiwarkę frazę: “makijaż permanentny brwi sosnowiec”. Zgadujemy – nie przyniosło to pożądanego skutku, prawda? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do lektury poniższego tekstu – znajdziesz w nim wszystkie informacje na temat opiekowania się permanentnymi brwiami po zabiegu permanentnego makijażu brwi.

Makijaż permanentny brwi – bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu możesz odczuwać:

 • Mrowienie;
 • Tkliwość;
 • Opuchlizna;
 • Zaczerwienienie;
 • Łuszczenie się skóry;
 • Swędzenie.

Powodem tego jest fakt, że Twoja skóra rozpoczyna już proces gojenia. Objawy te mogą trwać do 72 godzin i mogą być łatwo złagodzone za pomocą dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych.

Podczas tych pierwszych kilku dni, oprzyj się pokusie swędzenia brwi lub stosowania jakiegokolwiek rodzaju kremu lub maści poza tymi, które podał Ci Twój lekarz.

Sprawdź: osocze bogatopłytkowe Dąbrowa Górnicza

 

Makijaż permanentny brwi – pierwsze siedem dni

Pierwszy tydzień po zabiegu tatuażu kosmetycznego jest kluczowy dla zapewnienia skutecznego gojenia i wspaniałego rezultatu. Twój lekarz zrobił wszystko, co w jego mocy, aby dać Ci piękne trwałe brwi; teraz to do Ciebie należy dokończenie zadania. Podczas pierwszych siedmiu dni po zabiegu makijażu permanentnego brwi, zalecamy:

 • Używanie maści zgodnie z instrukcją: Twój lekarz mógł dać Ci balsam leczniczy do użycia. Należy go delikatnie nakładać dwa do trzech razy dziennie, zgodnie z instrukcją, używając czystych rąk i czystego wacika do każdej aplikacji. Usuń nadmiar czystą chusteczką; mniej znaczy więcej, a Twoja skóra potrzebuje powietrza do oddychania i gojenia. W przypadku niektórych technik makijażu permanentnego brwi zalecamy nawet gojenie na sucho, z minimalnym lub żadnym użyciem maści. Twój praktyk doradzi Ci osobiście o tym wszystkim podczas konsultacji.
 • Oprzyj się chęci drapania skóry: Pewne swędzenie jest normalne; jest to znak, że skóra zaczyna się goić. Nie należy dłubać ani drapać w miejscu poddanym zabiegowi, ponieważ może to spowodować powstanie blizn, infekcji i gorszy efekt kolorystyczny. Twój tatuaż brwi może się trochę łuszczyć; jest to również całkowicie normalne i należy pozostawić go do naturalnego zagojenia.
 • Unikaj makijażu i produktów: W obszarze, w którym miałaś wykonany makijaż permanentny brwi, nie powinnaś stosować niczego innego niż dołączony balsam gojący. Wszelkie środki nawilżające, makijaż, olejki lub balsamy mogą spowodować infekcję lub reakcję na skórze, co będzie miało negatywny wpływ na efekt końcowy.
 • Nie myj twarzy: Uzyskanie wody na leczonym obszarze może powodować problemy z makijażem permanentnym brwi. Zamiast rozpryskiwać wodę po całej twarzy, użyj środka czyszczącego, aby wyczyścić wszystko oprócz samego tatuażu. Jeśli masz mokry tatuaż brwi, osusz go delikatnie czystą chusteczką.
 • Upnij grzywkę: Jeśli często masz włosy na twarzy lub grzywkę, zadbaj o to, aby spiąć je przynajmniej przez pierwszy tydzień. Włosy dostające się do wytatuowanych brwi mogą spowodować infekcję, która zakłóci proces utrwalania się koloru.
 • Unikaj słońca i solarium: Duże okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz z rondem mogą stanowić doskonałą ochronę tatuaży brwi przed słońcem. Nie chodź na solarium ani nie bierz udziału w żadnych zajęciach, które mogą powodować nadmierne pocenie się, takich jak sporty czy sauny.

Dbałość o makijaż permanentny brwi na tym wczesnym etapie może oznaczać różnicę między pięknym, długotrwałym tatuażem kosmetycznym a rozczarowującym wynikiem. Pamiętaj, że Twój kolor będzie teraz nieuchronnie ciemniejszy niż efekt końcowy, więc nie zakładaj, że kolor jest zły; daj mu czas, a złagodnieje do idealnego odcienia, o który Ci chodziło.