Wypożyczalnia laptopów – 3 pytania, które należy zadać, aby uniknąć problemów

Laptop z wynajmu laptopów biznesowych jest używany przez kobietę, która w ręku trzyma telefon.

Wypożyczalnia laptopów – 3 pytania, które należy zadać, aby uniknąć problemów

Wypożyczalnie laptopów działają już od prawie dwóch dekad. Wiele razy zdarzało się już, że spotykało nas jakieś nagłe wydarzenie, które wymagało posiadania laptopa. Trzeba jednak uważać na niektóre wypożyczalnie, bo potrafią one odmówić usług. Dlatego zdecydowaliśmy się podzielić się tym, co słyszeliśmy od klientów wypożyczalni laptopów, abyś mógł uniknąć takich pułapek. Poniżej zebraliśmy 3 pytania, które zawsze należy zadać przed wypożyczeniem laptopów.

Jak w każdej branży, niektóre firmy wynajmu będą bardziej wiarygodne niż inne. Ale znając odpowiedzi na te pytania, możesz mieć pewność, że wybrałeś właściwego partnera i że wynajem pójdzie bez przeszkód.

 

1. Kiedy ostatni raz anulowałeś zamówienie?

Upewnij się, że Twoje zamówienie – niezależnie od tego, czy jest to 10 laptopów czy 1000 – zostanie zrealizowane bez względu na wszystko.

Pamiętaj, aby zapytać swoją firmę wynajmującą: „Co się stanie, jeśli zabraknie zapasów?”. Wszystkie firmy wypożyczające powinny mieć jasne plany awaryjne na miejscu i powinny obiecać, że nigdy nie anulują zamówienia i nie zostawią Cię na lodzie.

 

2. Co się stanie, jeśli FedEx, UPS lub inny przewoźnik opóźni moją dostawę?

FedEx i inni przewoźnicy nie mogą w 100% zagwarantować dostawy na czas, dlatego ważne jest, aby wypożyczalnia laptopów wynajmująca sprzęt wzięła na siebie odpowiedzialność i posiadała plany awaryjne w zakresie dostawy na czas. Upewnij się, że istnieje zespół proaktywnie śledzący Twoje zamówienie i że będzie on współpracował bezpośrednio z firmą FedEx lub znajdzie inny sposób, jeśli pojawi się problem.

Reklama: wypożyczalnia laptopów

 

3. W jakim stanie są Twoje laptopy?

Większość wynajmowanych laptopów były używane wcześniej, ale nie krępuj się sprawdzić ich wygląd i zużycie, i poprosić, jeśli potrzebujesz je mieć w szczególnie dobrym stanie.

Warto również sprawdzić, ile części zamiennych wypożyczalnia laptopów wysyła wraz z zamówieniem – tak na wszelki wypadek.