Twoje prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży domu

nowoczesny dom ze skupu domów

Twoje prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży domu

Podpisałeś umowę kupna lub sprzedaży (lub skupu) domu w weekend, ale Twój adwokat nie widział umowy przed jej podpisaniem i nie udzielił Ci jeszcze porady.

 

Niezwykle ważne jest, aby dać znać swojemu adwokatowi przy najbliższej okazji, że podpisałeś umowę. Nie czekaj, aż agent nieruchomości wyśle Ci w pełni podpisaną Umowę, szczególnie, że cały ten proces ograniczony jest do minimum w przypadku skupu domów (nie tylko gdańskiego).

 

Jeśli mimo kupna domu jesteś zainteresowany lepszymi cenami i minimalną formalnością, to skorzystaj z usług profesjonalistów – skup domów w Gdańsku, to najlepsza inwestycja, jaka mogła Cię spotkać. Skup domów zapewni Ci stabilność i szybką gotówkę – tym bardziej, że gdański skup domów jest firmą polską. Same korzyści!

 

Czas jest najważniejszy podczas etapu “schładzania”

Umowy sprzedaży domów zazwyczaj dają nabywcy prawo do „schłodzenia”, co oznacza, że można zakończyć umowę bez podania przyczyny. Jednakże, jeśli chcesz skorzystać z tego prawa, musisz to zrobić w ciągu trzech dni roboczych od daty podpisania umowy. Jest to prawo ustawowe i sprzedawca nie może z niego zrezygnować. Skup domów oferuje podobne prawa.

 

Data podpisania umowy przez sprzedawcę nie ma znaczenia przy rozliczaniu, kiedy kończy się okres możliwości wycofania się z umowy. Dlatego tak ważne jest, aby uzyskać właściwą poradę prawną jak najwcześniej po podpisaniu umowy, szczególnie gdy korzystamy z usług skupu domów.

 

Agenci czasami wstrzymują się z powiadomieniem adwokata o zakupie, dopóki sprzedawca nie podpisze również umowy. Niektórzy agenci są nawet znani z tego, że wstrzymują się z tym do czasu upływu okresu odstąpienia od umowy, na co żaden szanujący się skup domów (np. gdański) by nie pozwolił.

 

To jest twój obowiązek, aby dać znać swojemu adwokatowi i najlepiej, aby zapewnić kopię umowy podpisanej przez Ciebie dla niego. Jeśli nie masz kopii podpisanej umowy, radca prawny skontaktuje się z agentem sprzedaży, aby uzyskać jedną (co będzie szybsze w przypadku skupu domów).

 

Reklama: skup domów Gdańsk

 

Twój adwokat następnie przejrzy Umowę i Oświadczenie Sprzedającego i zapewni Ci swoją poradę. Jeśli następnie zdecydujesz się zakończyć umowę, musisz poinformować swojego prawnika natychmiast, aby zapewnić, że można to zrobić w ciągu trzech dni roboczych.